11/02/2015 01:30:00 AM

Ponure Poniedziałki: edycja specjalna. "Copy protection" Kevin Church, Paul HornJestem chora. Niedobrze. To bardzo nieodpowiedni czas na chorowanie.
Dlatego dzisiaj edycja specjalna i komiks, który powinien straszyć... ale nie bardzo mu to wychodzi. Panie i panowie, poznajcie "Copy protection".

Gry komputerowe to wspaniała rozrywka. Jednak nie każdego na nią stać - nowe produkcje oraz dodatki do nich potrafią być dosyć drogie. Czasem dobrym wyjściem wydaje się być ściągnięcie pirackiej kopii. Ale trzeba pamiętać, że związane są z tym pewne nieprzyjemne konsekwencje. Nie tylko natury prawnej...
Kiedy grupa znajomych spotyka się, aby pograć w piracką wersję nowej gry Abyssal Chaotica, żadnemu z nich nawet nie przychodzi do głowy, że wieczór zakończy się tragicznie. 
Chociaż początkowo nic na to nie wskazuje. Tylko... dlaczego wyłącznie jeden z nich widzi dosyć niepokojące napisy, pojawiające się w trakcie rozgrywki na ekranie?

O tym będzie za chwilę.
Pomysł był świetny. Finał okazał się jednak zbyt prosty. Zbyt oczywisty. Zabraklo mi czegoś więcej oraz jakiegoś dodatkowego wyjaśnienia. Być może chodzi o to, że cały komiks jest zbyt krotki, co nie pozwalało na lepsze rozwinięcie akcji. Nazwałabym tę historię zaledwie zaczątkiem dobrego pomysłu. Bo mimo wszystko trzeba przyznać, że coś w tym jest. 

Kreska jest bardzo prosta i wydaje mi się, że nie ma sensu zachwycać się tutaj wartościami artystycznymi. Nieskomplikowana historia - jasny przekaz. To nawet pasuje. Ale po tej króciutkiej lekturze czuję zdecydowany niedosyt.

Znacie jakieś książki/komiksy/filmy/opowiadania dotyczące strasznych historii związanych z grami komputerowymi? W tym momencie przychodzi mi do głowy jedynie "Stay alive" - dosyć przeciętny horror, który oglądałam kilka lat temu. Ale chętnie zgłębię tę tematykę;) 
___________________
Źródło zdjęcia: https://www.pinterest.com/pin/261279215851956797/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger