5/09/2012 09:02:00 AM

oTAGowani

Zostałam oTAGowana, i to aż przez pięć osób!;) Dziękuję bardzo wszystkim;)
Doszłam do oczywistego wniosku, że post zawierający odpowiedzi na 55 pytań byłby długi i nieco nudny. Z drugiej strony nie chcę odrzucać wszystkich zaproszeń lub też wybierać tylko jednego. Zamieszczę więc odpowiedzi na 15 pytań (po 3 od każdej osoby). Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się za takie rozwiązanie;)

Zasad zabawy nie będę wymieniać, gdyż i tak kompletnie się do nich nie stosuję;) Zainteresowanych odsyłam do blogów osób, które mnie otagowały (wystarczy kliknąć na nick)

Pytania od Rudej:
1. Od czego jesteś uzależniona?
Od czytania, oczywiście;) Może jeszcze od czekolady...
2. Jakiej muzyki słuchasz? Podaj ulubione zespoły...
Słucham praktycznie wszystkiego, co wpadnie mi w ucho. Unikam tylko techno i disco polo;) Moim ulubionym zespołem jest Red Hot Chili Peppers. Z innych mogę wymienić np. Stare Dobre Małżeństwo (ale do ich słuchania muszę mieć odpowiedni nastrój), Pearl Jam czy Wilki.
3. Jaki najchętniej wybralibyście kierunek studiów?
Informację naukową i bibliotekoznawstwo, czyli to co studiuję;) Myślałam też o studiowaniu historii. Chętnie też postudiowałabym filmoznawstwo;)

Pytania od Taki jest świat:
1. Czy pamiętasz tytuł swojej pierwszej samodzielnie przeczytanej książki?
Nie, nie pamiętam;) Niestety, ale pozostaje to dla mnie tajemnicą.
2. Czy zdarzało się, że w szkole podczytywałaś na lekcjach książki?
Raczej nie. Wolę jednak uważać na to, co się dzieje na lekcji czy na wykładzie. Poza tym byłoby mi głupio, gdyby prowadzący zajęcia to zauważył. To trochę taki brak szacunku do tej osoby, według mnie...
3. Książka, która chciałabyś żeby powstała?
Jak najwięcej nowych książek Stephena Kinga;)

Pytania od Maytea:
1. Potrafisz zrezygnować z internetu oraz telewizji? Dlaczego?
Hm, myślę że całkowite zrezygnowanie byłoby oczywiście możliwe, jednak szkoda by mi było;) Chętniej zrezygnowałabym z telewizji. Kiedy jestem w Krakowie, prawie w ogóle nie oglądam telewizji i właściwie nie wiem co się dzieje na świecie (zerkanie od czasu do czasu na stronę onetu jeszcze nie znaczy, że jestem zorientowana w temacie;) Kiedy jestem w domu, telewizję oglądam. Za to mniej czasu spędzam przed komputerem;)
2. Jeśli jedziesz autobusem, widzisz osobę, która coś czyta, co o niej myślisz?
Cieszę się, że ktoś czyta;) I usiłuję zobaczyć, jaki jest tytuł książki (co czasem może dziwnie wyglądać;)
3. Jakie myśli towarzyszą Tobie podczas zakupu książki?
Coś w stylu "Dlaczego tak drogo?" i "Muszę ją mieć";)

Pytania od Cinnamon:
1. Czy kiedykolwiek rozważałaś zawód bibliotekarki?;)
Jak widać, tak;)
2. Morze czy góry? A może las?;)
Las w górach;) Ogólnie to góry, a najchętniej moje ukochane Bieszczady (nie chodzę po górach ze względu na stan zdrowia, ale mieszkam w Bieszczadach i jest pięknie;)
3. Lubisz kucharzyć?;)
Czasem lubię;)

Pytania od Alison2:
1. Uporządkowane według autorów, obłożone papierem tak, by ich okładki nie brudziły się przy czytaniu a może upchane do granic możliwości, ze względu na ograniczone możliwości przestrzenne - jak wygląda Twoja biblioteczka? Pytanie z opcją wstawienia zdjęcia...
Zdjęcia nie wstawię, chociażby z tego powodu że przebywam obecnie w Krakowie, a moja biblioteczka znajduje się w domu, w Bieszczadach;) W każdym razie - nie jest to jeden regał z poukładanymi na nim książkami. Książki są w kilku miejscach przy czym powieści tego samego autora z reguły są razem (ale nie, nie są ułożone alfabetycznie;) Raczej nie są obłożone papierem, gdyż lubię widzieć okładki książek. Jeżeli chodzi o ograniczone możliwości przestrzenne...no cóż, powoli zaczyna brakować miejsca;)
2. Jeżeli posługujesz się nickiem, zdradź proszę dlaczego go wybrałaś, jeśli go nie masz, zastanów się, jaki nick najbardziej by do Ciebie pasował.
Azumi to oczywiście nick. To japońskie imię, oznaczające "safe residence" (pozwolę sobie nie tłumaczyć tego na polski;) Wybrałam je właśnie ze względu na znaczenie oraz z tego powodu, że po prostu mi się podoba;)
3. Wyobraź sobie, że w ciągu 24 godzin musisz pożegnać się ze wszystkimi książkami, jakie posiadasz. Co byś z nimi zrobiła?
Rozdałabym je rodzinie, znajomym oraz oddała do biblioteki. Może w ten sposób mogłyby się komuś przydać;)

Nie tworzę nowych pytań i nie zapraszam nowych osób do zabawy, ponieważ chyba już prawie wszyscy wzięli w niej udział;)

5 komentarzy:

 1. Witaj, siostro bibliotekarko! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. tylko pozazdrościć przyszłego zawodu :) ja z powołania jestem pielęgniarką/położną i może kiedyś zdobędę jakieś wykształcenie w tym kierunku :) a póki co grzebię się w częsciach samochodowych :) ale praca w bibliotece tez by mi się podobała... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też zostałam dzisiaj otagowana..:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Stare Dobre Małżeństwo, te studia no i Kraków! Ojej, już Cię lubię! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też, gdy widzę czytającą osobę staram się zobaczyć tytuł książki :) Ostatnio na ulicy minął mnie facet czytający "Kosogłosa"! Ale się ucieszyłam, uwielbiam "Igrzyska" :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger