9/13/2013 11:13:00 PM

Morderczy konkurs - wyniki

Przede wszystkim - przepraszam, że tak późno. Ale dzisiejszy dzień był naprawdę...szalony. Na szczęście w pozytywnym sensie. 
Ok, przejdźmy do ogłoszenia wyników. Najlepszą odpowiedź (według mnie) napisała...

nieidentyczna

A oto, co wymyśliła:
Może i nie będę oryginalna. Trudno. Nie w tym rzecz. Ale Agatha Christie pasuje do tego pytania wprost doskonale. Kobieta o nadzwyczajnej inteligencji, piekielnej spostrzegawczości i bystrości umysłu, śmiało mogła by być seryjną morderczynią. Skoro tak świetnie przez lata zwodzi - w swoich książkach - czytelników, dlaczego nie mogłaby tego samego robić z policją w realnym świecie? Zresztą, skąd czerpała inspiracje do napisania blisko 100 kryminałów? Być może właśnie o to chodziło! 
Realizm osiągnięty w jej powieściach to tylko opis tego, co zrobiła. Znała się przecież doskonale na truciznach, ale nie działała zawsze tak samo. Zapewne po to, by mylić ślady i odepchnąć od siebie podejrzenia. Skierować je na KILKU różnych ludzi. Tak, Christie pasuje tu idealnie!
 Gratuluję wygranej "Kolekcjonera";) Zaraz wyślę do Ciebie maila w tej sprawie...

13 komentarzy:

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger