9/09/2016 09:00:00 PM

Trupy, dziewczyna i największy błąd

Te trzy książki czytałam już jakiś czas temu. Każdą z nich polecam, każdą z innego powodu. Niestety po kilku miesiącach ciężko mi napisać szczegółowe recenzje, dlatego muszę zadowolić się opublikowaniem krótkich notek, stworzonych wcześniej na potrzeby księgarni Autorskiej, czyli mojego miejsca pracy;)


Adam Węgłowski "Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie"

Fascynują Cię zombie? Z wypiekami na twarzy oglądasz seriale/filmy o żywych trupach oraz sięgasz po książki i komiksy o nich? A może chcesz przeczytać, skąd wzięły się zombie, jaka jest ich historia i czy... można je spotkać w rzeczywistości? To wszystko znajdziesz w książce Adama Węgłowskiego. Autor wykazał się dużą znajomością tematu. Opowiada nie tylko o haitańskim voodoo (nie mylić z wodu!), ale również o naszych słowiańskich strzygoniach. I o wielu innych fascynujących tematach. "Żywe trupy" to kopalnia historycznych ciekawostek i sprawdzonych faktów oraz odniesień do popkultury. Zainteresowanym tematem - polecam!Raphael Montes "Dziewczyna w walizce"

Poznajcie Tea. To student medycyny, zamknięty w sobie chłopak, nie odczuwający wielu emocji. Ten brak uczuć kończy się jednak w chwili, kiedy Teo spotyka Clarice - piękną, energiczną, pełną życia. Jest zakochany i chce być z dziewczyną już na zawsze. Problem w tym, że ona nie odwzajemnia jego uczuć. Jaką rolę w tej historii odgrywa walizka? Bardzo duża walizka, dodajmy? To już musicie odkryć sami... "Dziewczyna w walizce" to świetnie napisany thriller, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Do samego końca nie można być pewnym, jak potoczą się losy głównych bohaterów. A te są bardzo niezwykłe... i trochę krwawe. To doskonała lektura dla miłośników mocniejszych wrażeń.


Paula Daly "Mój największy błąd"

"Teraz już nikt nie wierzył w ani jedno moje słowo. Czy mogłam kogokolwiek za to winić?"
Roz to samotna matka pracująca jako fizjoterapeutka. Kobieta boryka się z problemami finansowymi, grozi jej nawet eksmisja z wynajmowanego mieszkania. Dlatego popełnia największy błąd w swoim życiu: zgadza się na propozycję bogatego przedsiębiorcy, poznanego na urodzinach siostry - dostanie sporą sumę pieniędzy w zamian za spędzenie z nim nocy. Dopiero teraz wpada w prawdziwe tarapaty...
Paula Daly pisze z dużą lekkością. I chociaż tematyka jej najnowszej powieści nie jest łatwa, całość czyta się szybko. To dobra propozycja dla osób lubiących pełne emocji, niezbyt krwawe thrillery. Romans, szantaż oraz główna bohaterka, której po części współczujemy, a częściowo obwiniamy ją za jej własne decyzje. To naprawdę wciągająca lektura!

Czytaliście którąś z tych książek? A może polecicie mi jakiś inny thriller godny uwagi?
__________
Źródła zdjęć:
 1. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294108/dziewczyna-w-walizce

2. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/308188/moj-najwiekszy-blad

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger