2/08/2017 10:16:00 PM

Aimee Song "Pokaż swój styl"
Autor: Aimee Song
Tytuł: "Pokaż swój styl"
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 208

Jesteś maniaczką Instagrama i nie możesz przeżyć dnia bez opublikowania choćby jednego zdjęcia? A może nie znasz zbytnio tej platformy i dopiero planujesz zacząć z niej korzystać? Albo używasz Instagrama umiarkowanie, bez zbytniego zaangażowania, ale chciałbyś to zmienić? Bez względu na to, na które pytanie udzieliłaś twierdzącej odpowiedzi, "Pokaż swój styl" może być książką dla Ciebie.

Aimee Song to popularna blogerka modowa, twórczyni strony "Song of Style" i prawdziwa ekspertka od korzystania z Instagrama. Zgromadziła na tej platformie prawie 4 miliony obserwatorów, więc można mieć pewność, że wie jak prowadzić swój profil i sprawić, by był popularny. W "Pokaż swój styl" Aimee dzieli się sposobami na tworzenie pięknych zdjęć, opowiadanie interesujących historii i inspirowanie swoich odbiorców. Książka ma formę poradnika, w którym autorka krok po kroku wyjaśnia, czym jest Instagram i jak z niego korzystać. W niezwykle przejrzysty sposób definiuje pojęcia, które musi znać użytkownik tego serwisu, zamieszcza również szczegółowe wskazówki jeśli chodzi o kwestie techniczne. A przede wszystkim - bardzo dużo pisze o robieniu zdjęć. Dowiadujemy się więc, co może być tematyką naszych fotografii, jak uniknąć tak zwanych "instabanałów" (zdjęć, które zamieszczają wszyscy, np. artystyczny wzorek na latte), jak uzyskać interesujące ujęcia i przy użyciu jakich programów edytowac nasze prace. Autorka dużo pisze również o promowaniu własnego profilu na Instagramie, o pozyskiwaniu nowych obserwujących oraz o podejmowaniu współpracy ze znanymi markami. Wszystko jest oczywiście ilustrowane ogromną ilością zdjęć, pochodzących z profilu samej Aimee.

Chociaż autorka zajmuje się głównie modą (i fotografii modowej poświęca dużo miejsca w swojej książce), nawet osoby nieinteresujące się tym tematem i chcące zamieszczać na Instagramie zupełnie inne zdjęcia, mogą wynieść z lektury dużo cennych informacji. Wiele wskazówek jest na tyle uniwersalnych, że może skorzystać z nich każdy użytkownik Instagrama. Oczywiście, jeśli ktoś chce poznać podstawy fotografii i zyskać na ten temat dużą wiedzę, książka Aimee będzie dla niego tylko wstępem. Ale do poruszania się w instagramowym świecie i opowiadania tam spójnych, ładnie przedstawionych historii, w zupełności wystarczy.

Czasami podczas lektury uśmiechałam się pod nosem, kiedy autorka wspominała o swoim Iphonie i aplikacjach, jakich używa do edycji zdjęć oraz o możliwościach Instagrama. Myślałam wtedy o swoim Instagramie Beta na Windows Phone i jego ograniczonych możliwościach;) Denerwowało mnie też czasami powtarzanie tych samych rzeczy po kilka razy oraz używanie w tekście hasztagów. Z drugiej strony, Aimee Song ma niezwykłe wyczucie estetyki i potrafi robić piękne zdjęcia, a do tego kocha fotografować momenty ze swojego życia i dzielić się tym z innymi - i to naprawdę widać. Podobało mi się też, że autorka nie przekonuje nikogo na siłę do swoich racji. Podaje po prostu wskazówki i sposoby działania, które uważa za najlepsze, jednak zostawia czytelnikowi pełną dowolność w ich stosowaniu. Jak sama pisze: "nie ma złego sposobu sposobu na korzystanie z Instagrama, o ile będziesz dokumentować swoje życie w sposób, z którego jesteś dumna".

Czy po tej lekturze moje konto na Instagramie zyska setki nowych obserwujących? Czy moje zdjęcia będą coraz lepsze i ładniejsze? Czy będę potrafiła opowiadać spójne historie i zachwycać zdjęciami książek i kolejnymi selfie? To się dopiero okaże;) W każdym razie nie uważam czasu poświęconego na przeczytanie "Pokaż swój styl" za zmarnowany. Chociaż różowy kolor okładki nie do końca mi się podobał;)

Moja ocena: 4,5/6
____________
Zródła zdjęć: 
1.  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3789524/pokaz-swoj-styl-jak-sie-wyroznic-przyciagnac-obserwujacych-i-zbudowac-marke-na-instagramie
2. unsplash.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger