1/09/2018 08:30:00 AM

Anna Dąbrowska, Kamila Romanow "Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą"

Autorki: Anna Dąbrowska, Kamila Romanow
Tytuł: "Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą"
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 208

Jeśli śledzicie mojego bloga/facebooka/instagram, pewnie już wiecie że wychodzę za mąż. I że odkąd zostałam narzeczoną, co jakiś czas w moje ręce wpadają książki o tematyce ślubnej, a konkretnie - te dotyczące organizacji ślubu i wesela. Pisałam już o pozycji "Panna młoda. Instrukcja obsługi", teraz przyszedł czas na "Wasz wymarzony dzień".

Autorkami tej książki są Kamila Romanow - wedding plannerka, oraz Anna Dąbrowska - dziennikarka i ekspertka w dziedzinie savoir-vivre'u. Przeprowadzają one przyszłe panny młode przez wszystkie etapy przygotowań do wielkiego dnia w ich życiu: od zaręczyn, planowania całego przedsięwzięcia, podejmowania ważnych wyborów, aż po sam dzień ślubu i wszystko, co na ślub i wesele się składa.

Poradnik zawiera odpowiedzi na pytania, jak wszystko zaplanować i ogarnąć oraz jak (przede wszystkim) zrobić to z klasą i elegancją. Przyszłe panny młode dowiedzą się z niego nie tylko, jak wybrać fotografa czy styl sukni ślubnej oraz całego wesela, ale także jak rozwiązywać konflikty i problemy powstałe przy okazji planowania całego przedsięwzięcia. Co zrobić, kiedy rodzice nie akceptują twojego narzeczonego? Jak taktownie przekazać gościom, że zapraszacie ich na wesele bez dzieci? Jak dokładnie wygląda ceremonia ślubu (kościelnego i cywilnego) i jak się do niej przygotować? Muszę przyznać, że przed lekturą wydawało mi się, że o ślubach i weselach wiem dużo. Dopiero w trakcie czytania uświadomiłam sobie, ilu informacji jeszcze nie mam...;)

"Wasz wymarzony dzień" to pięknie wydany i bardzo przydatny poradnik dla wszystkich kobiet, które są na etapie planowania ślubu. Niech Was nie zniechęcają częste odniesienia do savoir-vivre'u i etykiety - na Waszym ślubie nie wszystko musi przebiegać zgodnie z protokołem dyplomatycznym, a jednak może być to uroczystość z klasą;) Książka rozwiązała kilka moich dylematów i myślę, że na kolejnych etapach przygotowań może być bardzo pomocna. Oczywiście pewne rzeczy zrobię po swojemu, ale dzięki radom autorek będzie mi łatwiej wszystko zorganizować. Polecam;)

Moja ocena: 5/6
_______________
Zródło zdjęcia: moje

9 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze, że na początku przygotowań do ślubu łakomie rzuciłam się na tematyczne czasopisma, ale szybko mój zapał do czytania opadł. Jak dla mnie porady były zbyt wydumane i mało realne w odniesieniu do zwykłego człowiek niedysponującego ogromnym budżetem i niemającego wizji ślubu pielęgnowanej od lat. Z tego powodu z góry odrzuciłam ślubne poradniki, wychodząc z założenia, że zamiast mi pomóc, tylko zestresują. Skoro ten tytuł polecasz i rzeczywiście uznajesz za pomocny to postaram się zweryfikować swoją opinię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę myślę, że mi się przyda, chociaż oczywiście nie skorzystam ze wszystkich porad w nim zawartych, a część dostosuję do własnych możliwości finansowych i wyobrażeń;)

   Usuń
 2. Jeśli książka okazała się być pomocna i użyteczna to jest to jej najlepsza rekomendacją :) Podczas ślubu spada na nas tyle rzeczy że czasem nie wiadomo w co wsadzić ręce i jak sie do czego zabrać więc taka książka na pewno jest w stanie uratować parę spraw :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - nawet jeśli wydaje się, że pomyśleliśmy o wszystkim, to i tak nagle wyskakuje jeszcze dużo spraw, którymi trzeba się zająć;)

   Usuń
 3. Koniecznie muszę przeczytać tę książkę. W końcu pierścionek na palcu jest, więc to doskonały czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałaby mi się ta książka przed weselem. Na pewno ułatwiłaby mi organizację.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis. Ja również zdecyduję się na zakup takiego poradnika.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super porady, myślę, że bardzo wartę uwagi, dzięki za to! dzięki za to!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger