10/16/2014 01:22:00 PM

Wyniki konkursu!

Nadszedł czas ogłoszenia, do kogo powędruje powieść Monsa Kallentofta "Zło budzi się wiosną". Powiem szczerze, że miałam ogromny problem z wyborem zwycięzcy - tak bardzo podobały mi się Wasze odpowiedzi (serio, nie podlizuję się) Ostatecznie skorzystałam z sugestii Przyjaciółki, która jak zawsze przybyła z pomocą;) Co więc budzi się jesienią?
Odpowiedź jest banalnie prosta! Oczywiście, że chodzi o "Kasztanowe ludziki"! Już we wrześniu kasztany wychylają swe buźki ze skorupek, zrywają się z drzew, by będąc już na ziemi bezpiecznie uwolnić się z kolczatej zbroi. Leżąc pod drzewem bezczelnie połyskują w promieniach słońca i zwabiają niewinne dzieci. Ich chytry plan co roku się powodzi. W październiku każde dziecko kieszenie i worki na buty (zmienne) po brzegi ma wypchane kasztanami. W domach tych nieświadomych nic dzieci, walają się potem po każdym kącie. Ale to wszystko idzie zgodnie z góry ukartowanym planem. Kasztany już doskonale wiedzą, że to ostatni krok by zaistnieć. Gdy rodzice załamują ręce nad wszędobylskim bałaganem, ktoś z rodziny zawsze pomyśli o "Kasztanowych ludzikach"!
W gruncie rzeczy "Kasztanowe ludziki" wcale nie są takie złe! Bo kasztany w trakcie przeistaczania się przeróżne postaci mają magiczną moc! Jednoczą rodziny przy jednym stole, prowokują wspólne rozmowy, a nawet łagodzą konflikty pomiędzy rodzeństwem, które zmuszone do współpracy musi jakoś się dogadać. Co więcej, nagle odkrywają, że potrafią razem świetnie się bawić!
Gratuluję Magdalenardo, mail z informacją o wygranej już do Ciebie leci;) 


Następny konkurs pojawi się, jak tylko wymyślę odpowiednio dziwne zadanie!
____________
Źródło zdjęcia: http://www.pinterest.com/pin/473652085783724866/

10 komentarzy:

Dziękuję za wszystkie komentarze, szczególnie krytyczne. Odpowiadam na nie, oczywiście jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat;)

Copyright © 2016 Miros de carti. Blog o książkach , Blogger